• sokoliaren@biatec.sk
  • (+421) 911 549 999

Ponuka

My sme osvetári. pre nás je dôležité, aby sme prírodu priblížili bežnému človeku a širokej verejnosti. Našimi besedami, vystúpeniami, prednáškami a školeniami, umožňujeme vidieť, držať či pohladiť zvieratá, ktoré by ste inak videli len z veľkej diaľky alebo vôbec.

Sokoliarske vystúpenia:

Prevedenie
– historická forma
– moderná (lesnícka) forma

Práca na vystúpeniach
– fotenie
– hladkanie
– výklad
– lietanie (podľa ročnej doby)
– nie je problém prísť na celý deň a venovať sa ľuďom. veď dravce človek nevidí každý deň (ak nie je sokoliar 😀 ). v tom prípade sa to vníma ako jeden výjazd. či prídem len urobiť vystúpenie alebo tam aj nejaký čas pobudnem je nám jedno.

Školenia – robíme aj školenia pre potencionálnych sokoliarov. no nejedná sa o formu kurzu, ktorý začína v nejaký dátum a končí nejaký dátum. jedná sa o cielavedomú prácu u nás, kde je cieľom naučiť zručnosti, vnímanie a pochopenie problematiky spojené s výkladmi a hlavne PRAXOU!!!
– pre mňa je podstatný reálny a uvedomelý záujem. je to veľká zodpovednosť, ktorú len tak nezverím

Besedy – v skratke. prídeme, ukážeme, vysvetlíme. u nás preferujeme ľudský prístup s mojím cieľom je pochopenie poslucháča, nie iba nabiflený prejav v tvare monologu.

Fotenia – už viackrát nás oslovili rôzny fotografi, fotografické kurzy, školy a školenia, stredné školy (tablá,….), mladomanželské páry (svatobné fotky), filmové štúdiá, divadlá a pod. zase je to iba na dohode. často spolupracujeme týmto spôsobom, nie je problém.

Všetko je vecou osobnej dohody. Veci čo tu píšem, sú orientačné, aby ste si to vedeli z hruba predstaviť. No dá sa dohodnúť na rôznych variantách a kým to neohrozuje naše dravce som za „každú srandu“ 😀